AMERİKA’DA SÖZDE “ERMENİ SOYKIRIMI” PROTESTOSU

Yazı: ermenisorunu.gen.tr  ///  24.04.2018

Amerika'da faaliyet gösteren 155 derneğin birleşmesiyle oluşan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi, sözde "Ermeni Soykırımı" iddaalarına karşı Türkiye'nin New York Başkonsolosluğu önünde bir protesto düzenlendi.


Amerika’da faaliyet gösteren 155 derneğin birleşmesiyle oluşan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi, geçtiğimiz günlerde sözde “Ermeni Soykırımı” iddaalarına karşı Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu önünde bir protesto düzenlendi. Protesto İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, gösteriye Türk derneklerinin yanı sıra Ahıska ve Azerbaycan dernekleri de katıldı.

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Amerikan toplumunu konu ile ilgili bilgilendirmek için bir bildiri okunurken, sözde “Ermeni Soykırımı” iddaalarına karşılık tarihi gerçeklikler paylaşıldı.

Protesto sırasında söz alan Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi Eş Başkanı Doktor Halil Mutlu, “Biz davamızın haklı olduğuna inanıyoruz yalanlara değil haksızlıklara değil gerçeğe ve tarihe ve tarih içerisindeki gerçek vakalara başvuruyoruz” dedi.

Haberin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.